Jdi na obsah Jdi na menu
 


2022-Iraklio-Chania-Rodopou-Chania-Rethymno-Vrisses-Iraklio; Madeira; Levka Ori-Agia Roumeli-Palaiochora

V rubrice jsou klasicky popisy krétských dovolených (březen a taky září-říjen), ale i novinka - popis dovolené (a horského treku) na Madeiře.

 

Příspěvky

ZÁŘÍ-ŘÍJEN

17. 9. 2022

Druhá letošní návštěva Kréty s plánem udělat celkem dost horský trek. Napřed klasika - z Askifou nahoru k Tavri a pak po staré kalderimi do Anopoli, a odtud nahoru k sedlu Rousiés a pod Páchnes, tam cestu opustit, sejít terénem dolů do údolí pod jižními svahy masívu Páchnes a vylézt nahoru na Exo Tourloti a Zaranokefála. A potom po hřebeni nad planinou Anopoli a uzavřít okruh v roklině Lagou. Podle toho, jak budeme rychlí, tak bychom mohli eventuálně znova nahoru na Rousiés, ale pokračovat na Katsiveli a po E4 na Xyloskalo. Tady nahoru jako na Gigilos, ale ještě kus před skalní bránou se ze značené cesty odpojit a vydat se nahoru terénem na vrchol Strifomadhi, na druhé straně slézt dolů a pokračovat po zase E4 k hornímu konci údolí Achladha. Zde zase značenou cestu opustit a po hřebeni směr jih se dostat nad konec silnice od Koustogherako. Sestoupit na ni a dojít po ní do Koustogherako a dál (kolem stožáru) až do Sougie. No a pokud by ale ta první část trvala dlouho, tak se roklinou Lagou vrátit dolů do Anopoli a po etapě po planině (směr Agios Ioannis a Sellouda) sejít dolů na pobřeží (Agios Pavlos a Agia Roumeli). Tam pár dní pobytovka v Agia Roumeli a nakonec po pobřežní E4 na západ do Palaiochory. Odtud bus do Chanie a odlet. Uvidíme, jak to bude probíhat a co stihneme, plány jsou to dost velké.

 

MADEIRA

7. 8. 2022

Letos jsem se Krétě trochu zpronevěřil a udělal jsem si zájezd na Madeiru. Já tam se tam chtěl jet podívat už dávno (je to tam přece "zahrada Evropy!!"), ale až letos to klaplo.
 

 

BŘEZEN

10. 4. 2022

IRAKLIO-CHANIA-KOLYMBARI-RODOPOU-KOLYMBARI-CHANIA-RETHYMNO-VRISSES-IRAKLIO