Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod

Napřed o letošní dovolené tak nějak všeobecně a v dalších příspěvcích pak bude následovat detailní popis, rozdělený do třech částí.

A mimochodem - v té poslední části je na konci věta o tom, že jsem hned první den v práci po dovolené koukal na letenky na příští rok a že už byly k dispozici nějaké cenově příhodné, na květen, protože bych tam pro změnu rád  jel zase se kouknout na kytky. A že uvidím, co s tím udělám.

Tak asi hned týden na to jsem s tím opravdu "něco udělal" - prostě jsem je koupil. Sice jsem už nechytil jednu "akční" neobyčejně levnou letenku pro zpáteční let a taky u Aegean Airlines změnili cenovou politiku, a tak výsledkem bylo, že jsem zaplatil o asi 500 více, než jsem platil letos.

K té cenové politice Aegean Airlines - nově mají od nynějška nejlevnější lety (a pouze ty se objevují v úvodní nabídce!!) nazvané GoLight, ale do nich si za případné zavazadlo k odbavení člověk musí připlatit 20, případně i o něco víc euro (free je jen zavazadlo kabinové). A tak se dost často vyplatí koupit si o něco dražší let, označený jako "Flex", protože jeho cena bývá i o dost nižší, než let GoLight + báglovné.V ceně této kategorie letů je totiž zavazadlo do 23 kg zdarma a ještě navíc při zrušení letu člověk dostane zpět nejen letištní poplatky, ale taky tuším do 50 € za letenku.

Jenomže to vím teď, při objednávání letenky mi to nedocvaklo, podívat se i na tuto možnost, a výledkem bylo, že jsem zaplatil o asi tak 20 - 30 €  více (za lety GoLight + báglovné), než kdybych použil mozek a koupil lety Flex. Tak bacha na to, kdyby se někdo chtěl svézt s touto společností.

Ještě k fotkám. Ke každé části popisu dovolené 2013 je připojený (stejný) odkaz na rubriku fotoalba s příslušnými fotkami, ale v té rubrice jsou vždy všechny fotky z celé dovolené a ne jen ty, které by se týkaly právě té které části, tak se tím každý musí nějak prokousat.

 

Příspěvky

ÚVOD

17. 6. 2014

 
Celý příspěvek | Rubrika: Úvod | Komentářů: 0