Jdi na obsah Jdi na menu
 


PO E4 PODLE POBŘEŽÍ

17. 6. 2014

So 20.09

 

Odlet z Prahy, přílet do Iraklia (Herakleion); přesun (bus) do města na autobusové nádraží, přesun do Chania. Podle pobřeží po silnici stále východně a severovýchodně až na konec. Dál to nešlo, silnice mířila od vody. Tedy zpět do malé zátoky s pláží. (foto)Nocování za křovím nad silnicí vedoucí kolem pláže, na kousku asfaltu pod pískovcovou stěnou. (foto) U pláže malý pramen vody.

Ne 21.09

 

Zpět přes město na autobusové nádraží (WC zdarma, možnost nabrat vodu), busem do Chóra Sfakion. (foto) Nocování u silnice do Anopolis, opět na kousku asfaltu. (foto, foto)

Po 22.09

 

Trek (bez vody) z Chóra Sfakion roklí po starém chodníku (foto), přes rokli Inlingias (foto) a boční roklí (foto) na planinu Anopolis (foto, foto) (osada Kambia, 1-2 taverny). Pak dolů k moři (foto) do Loutro (mnoho hospod a krám s jídlem). Nocování na mysu Moures (foto) za zídkou u zahrady (foto). Voda jen užitková z nějakých hadic (v Loutro a u kostelíka), řecký salát z koupeného materiálu, ale použitelný a to tak, že velmi (foto).

Út 23.09

 

Koupání, výlet do Phinixu a na benátskou pevnost. Večeře v Loutro. Nocování stejné.

St 24.09

 

Trek Phinix (foto), Marmara (foto), Aradena Faragi, (foto, foto, foto) Livadiana, Phinix. Voda v rokli Arádhena, občerstvení na parkovišti ve vesnici Aradhena u mostu. Ve vesnici Livadiana taverna (s přiopilým majitelem, dost drahá). Nocování se nemění.

Čt 25.09

 

Přesun po pobřeží (E4)(foto) směr Phinix, Marmara, Agios Pavlos (foto), Agia Roumeli (foto) Po cestě není voda. Nocování v A. Roumeli, tam voda je.

Pá 26.09

 

Praní a koupání v A. R. Pitná voda na WC v taverně u helioportu a z hadice v korytě potoka, několik taveren, dva obchody s jídlem, zdravotní středisko. Nocování tamtéž.

So 27.09

 

Pokračování z A. Roumeli (foto, foto, foto) směr pláž Domata (foto, foto), Sedoni a (foto) Tripiti Gorge . Bez vody. (Možnost nocování taky na pláži Domata, ale bez zdroje pitné vody.) Nocování v Tripiti Canyon (foto).

Ne 28.09

 

Pokračování směr Sougia (foto). Malý pramen ve svahu pod benátskou pevností Pikilassos. Nocování za vesnicí, v rokli (asi 7-10 min od moře) vedoucí do Paleohora (foto).

Po 29.09

 

Koupání, praní a dobíjení mobilů u pláže. Voda (sprchy) na pláži. Nocování na stejném místě.

 

Náhledy fotografií ze složky 2003a Anopolis-Loutro-Agia Roumeli-Sougia


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář